VAIKŲ KAMBARIO BALDAI

 • Vaikui jo kambarys yra pati svarbiausi vieta visuose namuose. Paprasčiausiai tai jo asmeninė karalystė, kur jis jaučiasi saugus, kur jis gali būti savimi, kur visiškai atsipalaiduoja ir daro tai, kas jam labiausiai patinka. Tiesa, vaikų kambario įrengimas nėra labai paprastas darbas. Tiesiog reikia apgalvoti labai daug niuansų, suskirstyti vaiko kambarį erdvėmis pagal tai, kokia funkcija turi būti atliekama.
  Pediatrai tikina, kad vaiko kambario erdvių suskirstymas padės vaikui paprasčiau išmokti atsakomybės, tinkamai prižiūrėti savo kambarį, galiausiai, suprasti, kad kasdienybė yra ne tik malonumai, tačiau ir darbai.
  Miego zona
  Lovos – vienas svarbiausių vaiko kambario baldų, kadangi augančiam organizmui labai svarbu tinkamai išsimiegoti, kad diena būtų produktyvi. Jeigu auginate ne vieną atžalą, o vaiko kambario erdvė ribota – tokiu atveju geriausias pasirinkimas yra dviaukštės lovos. Greta jų, popiečio miegui labai rekomenduojami miegamieji foteliai, greta kurių reikia pastatyti naktinius staliukus ant kurių garuos karštas arbatos puodelis.
  Poilsio zona
  Pufai, TV staliukai, lentynos, spintelės – būtina poilsio zonos atributika, kuri suteikia galimybę šioje vietoje ilsėtis ir pamiršti visus mažus rūpestėlius. Tegul vaikas pats susiprojektuoja savo poilsio zonos dizainą, tegul jis pats nusprendžia, kokie baldai jam labiausiai tinkami. Perkant internetu pasitarti su vaiku yra kur kas paprasčiau, jis gali tiksliai nurodyti, kaip turi atrodyti jo poilsio zona ir kokie baldai joje reikalingi. Tai vieta, kur vaikas turi atsipalaiduoti, tad tegul jis pats nusprendžia, kaip toji vieta turi atrodyti.
  Darbo zona
  Ne tik paaugęs, tačiau ir mažas vaikas turi žinoti apie savo atsakomybę, tad kambaryje reikia įrengti ir darbo zoną. Joje turi būti rašomieji stalai bei kėdės. Pradžioje dažnai naudojami piešimui, vėliau – pamokoms ruošti. Tegul darbo zona būna jauki, tačiau turi skirtis nuo poilsio zonos, ča negali būti žaisliukų, kurie blaško.
  Tvarkymosi zona
  Žinoma, vaiko kambaryje būtina ir tvarkymosi zona, kur bus laikomi mažojo žaislai. Geriausia pasirinkti konteinerius bei sekcijas, kur tvarkingai sudėlioti žaisliukai lauks vaiko paėmimo į rankas. Jau nuo pat mažų dienų reikia mokyti vaiką tvarkytis. Tinkamai įgūdžiai lavinami vaikystėje.